Technológiaváltó támogatási program indul
Olyan Technológiaváltó támogatási program indul, amely által a magyar cégek a digitális megoldások felhasználásával erősebben jöhetnek ki a válságból - közölte György László, gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkár.
Az államtitkár elmondta, hogy a járvány utáni gazdasági újraindításnál is segíteni szeretnének azon magyar kkv-knak, akik a járvány időszaka alatt is képesek voltak megküzdeni a nehézségekkel és megélhetést biztosítani a családoknak.
"Azért hirdetjük meg a Technológiaváltó támogatási programunkat, hogy a hazai cégek digitális megoldások, technológiafejlesztés, beruházások segítségével megerősödve jöjjenek ki a válságból, és képesek legyenek a kanyarban előzni" - mondta György László.
A GINOP Plusz 1.2.1-21 pályázat célja, hogy növeljék azon mikro-, kis- és középvállalkozások termelékenységét, amelyek a szolgáltató és termelő iparágakban vannak jelen. A pályázat ezt technológiai és szervezeti megújulást segítő programokkal támogatná. A pályázatra összesen 200 milliárd forintos összeg érhető el, amelynek az első szakaszában 100 milliárd forint pályázható.
A pályázat forrásainak felhasználása számos technológiafejlesztési tevékenységhez igényelhető
Egy vállalkozás 10 és 629,3 millió forint közötti támogatást igényelhet, amely feltételesen vissza nem térítendő. A pályázat első szakasza júliusban indul, a további két szakasz pedig 2021. végén, illetve 2022. elején várható. A pályázati program célcsoportjai azok a mikro-, kis-, és középvállalkozások lehetnek, akik legalább 3 alkalmazottal rendelkeznek, illetve van már egy lezárt, teljes üzleti évük is. Olyan kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók és cégek pályázhatnak, amelyek nem a kata hatálya alá tartoznak.
A pályázat számos technológiafejlesztési tevékenységhez igényelhető. Infokommunikációs technológiai, szolgáltatási és termelési fejlesztés miatt is beadható a pályázat. Igényelhető továbbá, üzleti felhő szolgáltatások alkalmazásához, infrastrukturális beruházáshoz, eszközbeszerzéshez és megújuló energiaforrásokhoz kapcsolódó technológiai beruházáshoz is. A pályázat első ütemében 45 és 70 % között fog alakulni a támogatás mértéke.
Forrás: MTI
CS.SZ.