Egyre termelékenyebb a magyar ipar, kiosztották az Ipar 4.0 díjakat is
Átadták az Ipar 4.0 díjakat, amely program azt hivatott elősegíteni, hogy Magyarországon a termelés modernebb, humánusabb és termelékenyebb legyen - emelte ki az Ipar 4.0 szakmai érmek átadásán Bódis József, az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkára.
Az Ipar 4.0 szakmai díjat 2 éve alapította meg az Innovációs és Technológiai Minisztérium, amely által több kategóriában is osztanak ki díjakat: kis- és középvállalkozás kategóriában; nagyvállalati kategóriában; oktatási-képzési programot megvalósító szervezeti kategóriában; illetve ipar 4.0 eredetű jelentős kutatást, fejlesztést és innovációt megvalósító szervezeti kategóriában.
“Az elmúlt években más gazdasági ágazatok (Fintech, eHealth stb.) mellett a termelési folyamatokat is meghódították a hálózatba kapcsolt, egymással kommunikálni tudó, bizonyos esetekben döntésképes eszközök: az ipari termelés területén is elindult egy technológiai forradalom. E változásokat összefoglalóan a 4. ipari forradalomnak vagy röviden ipar 4.0-nak (Industry 4.0) nevezik a gazdaság, az IT és az ipar területén dolgozó szakemberek.” - írja az Ipar 4.0 szakmai díj hivatalos honlapja.
Bódis József államtitkár szerint a kategória díjazottjai kimagasló teljesítményt voltak képesek nyújtani, hiszen figyelembe vették, hogy mindennemű tudomány, innováció, technológiai fejlesztés, valamint a mesterséges intelligencia annyit ér, amennyit az emberiség fejlődéséhez hozzátudnak tenni.
Az Ipar 4.0 program által a magyar ipar termelékenységét növelnék
A kis-és középvállalkozás kategóriában a VARINEX Informatikai Zrt. nyert, amely vállalat még az ezredforduló előtt Magyarországon legelsőként vágott bele a gyors prototípusgyártási szolgáltatásba. A cég azóta megállás nélkül bővül, rendre sikeres kutatás-fejlesztési és innovációs projekteket hajt végre, ezáltal kiemelkedő szerepet vállal abban, hogy a 3D-nyomtatásra épülő gyártási módszerek folyamatosan fejlődjenek és elterjedjenek.
A FESTO-AM Gyártó Kft. a nagyvállalati kategória legbecsesebb elismerését mondhatja magáénak, hisz ők a kategória nyertesei. A nagyvállalat sűrítettlevegő-előkészítő egységek, illetve vákuum generátorok fejlesztője és gyártója. Mindezek mellett a cég fejleszti és gyártja a legkorszerűbb biztonsági kapcsoló szelepeket is.
Az oktatási-képzési programot megvalósító szervezeti kategóriában, amelyek az ipar 4.0 digitális átállását segítik, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Ipar 4.0 technológiai központja nyert. A BME egyik fő célja, hogy az országban egyre több olyan vállalat működjön, amelyek az ipar 4.0 technológia alkalmazásával világszinten is versenyképesek lehetnek.
Az ipar 4.0 eredetű, jelentős kutatást, fejlesztést, innovációt megvalósító szervezeti kategória nyertese a HEPENIX Műszaki Szolgáltató Kft. lett. A nyertes vállalat a nem csak Magyarországon, de a külföldi piacokon is neves beszállító autó-, fogyasztói- és nukleáris ipari automatizáció terén - írja az MTI a közleményben.
Forrás: MTI
CS.SZ